Roverský kmen

Přihlášení

Pozvánky na akce všechny

Pololetky

30. 1. – 3. 2. 2008

Sraz: 30.1.(středa) v 15:45 na Kobyliském náměstí u kostela (naložíme lyže, boty, snowboardy do auta a s batohy vyrazíme na hlavák)

Návrat: 3.1. (neděle) v 16:20 na místo srazu, rozebrání přijetých lyží a spol.

Cena: 1200,–Kč + peníze na vleky (230,–Kč na den, budou 3 lyžovací dny, ale některý den/dny lze jít na běžky)

S sebou: jídlo na pátek, buchtu na snídani, spacák a prostěradlo, kartičku zdravotní pojišťovny, teplé oblečení na sníh, běžné věci na trojdenku, sjezdovky, běžky a snowboardy podle gusta + „příslušenství“ (brýle, vosky,… igelitky na klouzání)

Podrobnosti

Slezina

14. 2. 2008

Slezeme se 14.2.2008 na palackého náměstí v 17.30 u sochy. Pujdeme někam do čajovny.

Podrobnosti

Filmová noc

14. – 15. 3. 2008

Sejdeme se tento pátek okolo sedmý večer v klubovně. S sebou vezmi neco na ležení, něco k jidlu (ale at se nam nesejde deset balicku chipsů :) ), 100Kc na jidlo apod. a 300Kc na prispevky!! Kdo má nějaký dobrý film tak ho určitě vezměte.

Podrobnosti

Bazén

12. 4. 2008

Jdeme se koupat! Nasim cilem bude barrandovsky bazen, je to tam super; virivka, divoka reka, 2 tobogany, bublinky, parni komory atd. Sraz nejpozdeji v 10:00 na tramvajove zastavce Sidliste Barrandov. Kdo bude mit chut a penize muzem pak spolecne zajit nekam na obed. S sebou plavky!

Podrobnosti

Výročí 850 let Bohnického kostela

24. 5. 2008

Mail: Od Vojtika Ahoj, možná někteří víte, že 24.5.08 se koná výročí 850 let posvěcení bohnického kostela Petra a Pavla. Vítek Kofroň (skaut. přezdívkou Rozinka) Bronco poprosil o pomoc při oslavách. S klukama půjdeme v průvodu krále Vladislava skrz Bohnicemi, až dorazíme ke kostelu, kde bude připravený program pro veřejnost (středověký jarmark, šermířské utkání,…).

Žádám vás všechny (rovery,vedoucí), kdo byste měli chuť se průvodu také zůčastnit (průvod=hodně lidí), abyste se mi co nejdříve ozvali. Nejednalo by se o žádnou pomoc při organizaci!!! Pouze zapojit své já do historického průvodu.

Proč se zapojit?
- Oslavy budou medializovány (minimálně v Osmyčce:). Bude to velká akce pro celé Bohnice. Můžete se objevit v novinách či v televizi.
- Celý průvod půjde v dobových kostýmech, král pojede v kočáru s koňmi. Bronkáči (pážata) půjdou \„jen\“ v bílé košili a černých kalhotách, kdežto vy byste dostali opravdový profi středověký kostým (je domluvený speciální \„maskér\“, resp. člověk, který tomu rozumí).
- Středisko hledá každou vhodnou příležitost, jak navázat s bohnickou farností dobré styky. Toto je jedna z nich.
- Na oslavách bude spoustu jídla a pití:)

Jednalo by se o sobotu 24.5. v čase cca 12h – 16h. Vím, že je \„Víkend s angličany\“. Takže je to hlavně výzva pro ty, kdož nejsou v tomto výletu zapojeni. Prosím vedoucí roverů, aby tento mail rozšířili mezi své členy.

Díky, zdraví Vojtík.

Mail od Bedly: Ahoj!
připojuji se k Vojtíkovi – když jsme byli s Miriklem tuto středu na část schůzky na bohnické farní zahradě, potkaly jsme pana Krále (ne toho z chystaného průvodu, ale tatínka Růženky, Šmudly a Opičky), který nás žádal o pomoc při úklidu po celé akci.
Už o tom mluvil i Pája na nějaké z dávných rad, tak to jen připomínám a aktualizuji – tedy vy, co buď nemáte čas odpoledne, nebo se skrýváte před médii, nebo vás prostě strašně baví uklízet, můžete přijít i později – od 18 hodin se začne na bohnické návsi uklízet (stánkaři si sbalí stánky a my posbíráme odpadky).
Tak se zatím mějte pěkně a na posvícení třeba ahoj!
Maruška – Bedla

Podrobnosti

Lanové centrum

29. 5. 2008

Půjdeme do lanoveho centra ve vysocanech. Zamluvene to mame od 17 do 19. Vyzkoušíme si jake to je v 8mi metrech nad zemí když se máme spolehnout jeden na druhého (jisticí lano nepočítam :-) )

Podrobnosti

Filmo-odpočinková výprava do Svatého Jana

3. – 5. 10. 2008

odjezd: 17:20 z Knizeci, pokud chcete muzeme si dat sraz v 16:30 na Kobylisich.

navrat dle chuti, ale primej bus prijede 18:45 na Knizeci (da se jet i driv – ale to si hledejte sami. nejbliz je asi zastavka „Svatý Jan,Radobyl,roz­c.0.5“.

Pojedeme na vyse zminenou zastavku a pak pujdeme asi 3km pesky Do svateho Jana na faru, bohuzel se mi nepodarilo najit nic lepsiho… snad to prezijem :)

Budeme se koukat na filmy, hřát se na peci, hrát ping-pong (kdo mate a chce hrat tak si vemte palku), a dalsi veci co nas budou bavit.

S sebou si vemte veci na spani (radsi i karimatku), 300Kc (150 je doprava, a zbytek je par korun na ubytovani a neco na jidlo.), nejake oblibene piti – to se jeste nejak dohodne, jinak me ted nic extra nenapada.

Zatim to vypada ze by jeli: Cvrk, Puntajs, Stika, Jakub, Slida, mozna Lemur, a doufam ze jeste nekdo.

Podrobnosti

Hospoda

22. 10. 2008

18:30 sraz na kobylisich u fontanky. Pak pujdeme pravdepodobne do hospody Na Verandu. Budou fotky z posledni vypravy a resit se bude Vanocni vyprava.

Podrobnosti

Roverská party

8. 11. 2008

Při příležitosti 28. výročí založení střediska se jako každý rok konná roverská párty.

Podrobnosti

Výprava pod převis

5. – 7. 6. 2009

Po dlouhé době pojedeme na akci bez techniky a budeme spát jentak pod převisem… Co vy na to? Nebojíte se už jentak ležet na rozkvetlý louce? Sedět večer u ohníčku? Doufám, že se nezaleknete a pojede nás co nejvíc.

Podrobnosti

Puťak po šumavských hvozdech

21. – 30. 8. 2009

Termín: 21.-30.8.2009

Místo: Šumava od západu k východu

Trasa: Bude záležet na tom jak se dohodneme… Navrhuji trasu: Zelená Lhota, Ostrý, Černé a Čertovo jezero, Železná Ruda, Pancíř, Zhůří, býv. Stará Hůrka, jezero Laka, Prášily, Prášilské jezero, Poledník, Javoří Pila, Modrava, Březník, Modrý sloup, Luzný, Bučina, Knížecí Pláně, Strážný, Nové Údolí, Trojmezí, Plešné jezero, … trasu je možný jakkoli zkrátit – jde odjet z každé druhé vesnice

Odjezd: V pátek 21.8. z Hlavního nádraží v 11:06

Sraz: 10:30 někde v horní hale, spíše nekde uprostred

Návrat: V neděli 30.8.

Jídlo: Každý si organizuje sám v domluvených dvojicích až trojicích – pokud ještě nejste domluveni, napište sem na fórum nebo se mi ozvěte

Cena: 350Kč za dopravu + do 100Kč za vstupné + pokud někdy půjdeme na jídlo, tak si každý platí také sám.

Zatím to vypadá, že v pátek pojede: Jíťa, Brouk, Já, Bára; v ponděli přijede Peťan a Lemur; a později se možná připojí Cvrk se Sárou

POKUD SE NĚKDO CHCETE JEŠTĚ PŘIDAT – DEJTE CO NEJDŘÍV VĚDĚT – AŤ NEMUSÍTE SPÁT CELOU DOBU POD ŠIRÁKEM

Podrobnosti

Zábavně-pracovní víkend

27. – 29. 11. 2009

Ahoj Pratele,o vikendu 27–29.11 se chysta filmova i herni noc a v So probehne s Vasi pomoci uklid bytu kam se mame s Maru v unoru stehovat. Sraz je v Pa 18.30 ve stanici Metra Skalka, konec v sobotu vecer. Sebou jidlo na pa,dale bude zajisteno,hry,fil­my,prac.oděv,spa­cák

Podrobnosti

Vánoční výprava

18. – 20. 12. 2009

Doufám, že nás pojede co nejvíc a že se těšíte aspoň tak jako já. Letos jedeme na pěknou chatičku v Jizerskýcho horách u Tanvaldu, viz http://zakladnatanvald.wz.cz

Sraz: Kdo jede se mnou autem tak 18.12. okolo 16:30 pred tvym domem. Ostatni mohou vyzuit bus 17:00 či 17:20 z Černého mostu a dorazí do Tanvaldu, dál pro vás mohu zajet.

Návrat: dle potřeb, domluvíme se.

Dárky: Letos to s dárkama uděláme trochu jinak. Dřív jsme se snažili si dávat dárky, které jsou užitečné, ale ve výsledku se to moc nedařilo. Proto letos vezměte jen dva dárky pro radost (ozdoby, pěkné přání, malovaný hrneček/svícínek, čaj s věnováním, prostě něco pěkného, fantazii se meze nekladou)

S sebou: Spacák, karimatku, oblečení do zimy, 2 dárky, cukroví, vanoční ozdoby, přezutí, dobrou náladu!

Cena: snad 400Kč

Podrobnosti

Schůzka!

19. 1. 2010

POZOR! POZOR! po asi půl roce bude schůzka. Sraz v úterý 19.2. v 18:00 na zastávce Letenské náměstí. Hostem večera bude Komi!! Tak přijďte

Podrobnosti

Ruchání v klubovně

5. – 7. 2. 2010

URČENO PRO

skauty, rovery, vedoucí a další pomocníky, kteří by mohli přispěk k práci

NA PRÁCI BUDE

například:

Podrobnosti

Odpočinkový víkend

4. – 6. 6. 2010

Už skoro tradiční akce do Svatého Jana u Sedlčan. Na programu cokoli dle chuti… Procházka, film, spánek, jídlo, válení se, hraní si, povídání, …

Podrobnosti

Malá Fatra 2010

12. – 19. 9. 2010

Akce se pro časové a finanční komplikace zkracuje a přesouvá do čech.

Letošní puťák není čistě roverskou akcí. Rozhodli jsme se ho udělat v září a pozvat na něj i další naše kamarády. Proto jsou informace o něm zde: http://vackar.rklos.cz/…e-fatry-2010

Podrobnosti

Schůzka

4. 10. 2010

V 19:45 na Verandě! Vypadá to, že se sejdeme skoro všichni :-)

Podrobnosti

30. výročí střediska

13. 11. 2010

Začátek programu v 14:30 v Divadle Za plotem
Předpokládaný konec do 19 hod, poté roverské setkání v klubu V. kolona

Vážení skauti současní i minulí, Stopaři i odjinud,

třicet let je věk krásně kulatý a hodný pořádné oslavy. A takovou oslavu se naše středisko rozhodlo uspořádat. Po létech komorních „rodinných“ oslav dokonce oslavu vskutku velkolepou. Pozvalo všechny, kteří mu pomohli spokojeně vyrůstat, kteří mu poskytli potřebnou pomoc v dětství, pubertě i na prahu dospělosti, všechny, kteří mu dávali dobré rady nebo jen malé dárky, všechny, kteří i část svého života spojili s ním. Přijměte prosím toto pozvání i vy a přijďte

v sobotu 13. listopatu 2010

do Divadla Za plotem (v areálu PL Bohnice). Budete mít možnost poznat současné děti a vedoucí střediska, potkat bývalé kamarády a přátele, zavzpomínat na časy dávno i právě minulé a popřát středisku mnoho úspěchu do dalších let.

více na http://stopari.org

Podrobnosti

Schůzka

25. 11. 2010

Schůzka – tentokráte v Duhové čajovně na letné. Minule byla v hospodě, tak vyjdeme vstříc i těm, co radši klidné prostředí. Krom toho, že se po dlouhé době s některými uvidíme, na což se těším nejvíc, si i třeba něco zahrajeme a naplánujeme vánoční výpravu.

Podrobnosti

Vánočka

17. – 19. 12. 2010

Pojedeme k Matějovi na chatu do Krkonoš. Více domluvíme na schůzce

Podrobnosti

Schůzka

25. 2. 2011

Bude tentokrát u Slídy doma :-) Sraz v 18:18 na místě. Adresu hledejte v mailu, nebo mi napište na 725 266 828 :-) Těším se na vás všechny :-)

Podrobnosti

Schůzka

18. 3. 2011

U Šišky doma od 18:30 – adresu máte v mailu :-)

Podrobnosti

Víkend

6. – 8. 5. 2011

Navrhuji vyrazit na celý víkend – otázka na vás je, zda chcete radši do chalupy (mohl bych zkusit domluvit Svatý Jan, případně k někomu na chalupu nebo si i něco půjčit) nebo jako správní skauti vyrazíme do přírody protáhnout těla třeba i se spaním pod stanem/předvisem. :-) Tak co vy na to?

Podrobnosti

Přechod Malé Fatry

19. – 26. 8. 2011

Zkráceno do 26.8.

Cena: přibližně 900 cestovné + jídlo

Na jídlo se rozdělíme do dvojic či trojic, které si jídlo zařídí sami (tj. nakoupí, co jim chutná i si to pak až bude hlad uvaří).

Spát budeme ve stanech případně útulňách. Stany je možné zapůjčit od střediska.

Trasa: Fačkovské sedlo > Kľak (1352 m) > Veľká lúka (1475 m) > Suchý (1468 m) > Malý Kriváň (1671 m) > Veľký Kriváň (1709 m) > Chleb (1646 m) > Stoh (1607 m) > Veľký Rozsutec (1610 m) > Terchová (Konkrétní podoba trasy záleží samozřejmě na vzájemné dohodě.)


Akci pořádá roverský kmen Losi. Po puťáku do Beskyd, Stolických vrchů a na Šumavu to bude již čtvrtá podobná akce. Zde na webu jsou fotky a kronika z našich akcí.

Někdo Tě pozval, ale ty nás všechny neznáš? Nevadí :) Jsme občas sice trochu zvláštní parta lidí, ale věříme, že Ti s náma bude hezky.

Podrobnosti

Schůzka u Zubíka na zahradě

23. 9. 2011

Sejdeme se už okolo 17:30, kdo nemůže dorazí klidně později. My zatím připravíme oheň apod. Můžete se těšit na posezení u ohně, opékání atd. :-) A hlavně tedy na nás :D

Podrobnosti

Svatý Jan

18. – 20. 11. 2011

Domluvil jsem se strejdou náš oblíbený Svatý Jan :) Takže se těšte na vyhřátou pec, rozpečené rohlíky z trouby, pohodu u praskání dřeva v kamnech apod :)

Viděl bych to asi takto:

Podrobnosti

Vánoční výprava

16. – 18. 12. 2011

Podrobnosti

Vánoční výprava

14. – 15. 12. 2012

Podrobnosti